Zácpa. Co pomáhá proti zácpě?

Co je to zácpa?

Zácpou se většinou rozumí obtížné vyprazdňování tuhé stolice, které je provázeno nepříjemnými pocity.

Tímto onemocněním trpí cca 30 % dospělé populace.

O zácpě hovoříme v případě, že je počet stolic menší než tři týdně.

Který lék vybrat?

Homeopatických léků proti zácpě existuje několik. Je ale potřeba vybrat právě ten, který bude účinkovat vám. Neznamená to tedy, že pokud jeden lék pomohl např. vaší sousedce, tak pomůže i vám. Problém se zácpou je potřeba řešit více individálně, ale to možná už víte. K vyléčení zácpy potřebujete homeopatický konstituční lék, který by vyřešil vaši zácpu natrvalo.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Děláte to také tak?

Najdete na internetu rady co proti zácpě, koupíte si homeopatický lék a většinou zjistíte, že vám to moc nepomáhá. Tak si koupíte další, jiný a zkoušíte co by zabralo. A zase nic?

Proč?

Protože zácpu má každý člověk z jiného důvodu – přičiny. Je tedy nutné zjistit příčinu problému a podle toho pak teprve určit ten správný lék, který vám vyřeší vaše potíže.

A jaké mohou být příčiny zácpy?

Někdy může být zácpa samostatnou nemocí, jindy je příznakem, který provází jiná onemocnění. Zácpa může být příznakem řady nemocí, při nichž jsou postiženy různé orgány trávicího traktu, zejména nemoci tlustého střeva, bývá při horečce, dehydrataci, nemocí ledvin nebo močových cest, při nedostatečné funkci štítné žlázy, po operacích, při vyšším množství vlákniny ve stravě, užívání některých léků. Častou příčinou je též nadbytek kofeinu a alkoholu, nedostatek pohybu, nebo také nedostatečný příjem tekutin, dehydratace nebo stavy po operaci.

Nic vám proti zácpě nepomáhá?

Nebo vás trápí také hemeroidy?

Hemeroidy častou souvisí se zácpou. Velkým tlakem při vyprazdňování vytváříte přetlak v žilním systému konečníku. Vytváříte tak podmínky pro vznik hemeroidů.

STOP hemoroidům

Hemeroidy – aneb důsledek zánětu křečových žil v konečníku jsou výsledkem sedavého způsobu života, opakované zácpy, ale především jsou onemocněním žilního systému.

Hemeroidy mohou vzniknout také špatnou životosprávou, nedostatečným přísunem tekutin… 

Zakladatelka www.Hanak's Homeopathy help(1991)

On-line rezervace pro KONZULTACI zdarma

Vyberte si termín pro tel. konzultaci zdarma. Zavolám vám. 

Věra Hanáková, LL.M. & MBA, SKH 

Profesionální členka Slovenské komory homeopatů
Registrovaná homeopatka SKH
Zakladatelka Hanak's Homeopathy help