Přehřátí organismu, úpal, úžeh

Chraňte se před přehřátím organismu.

Přehřátí organismu, úpal a úžeh si můžeme přivodit pobytem ve vysokých teplotách nebo na slunci.

Vysoké teploty dokážou řádně potrápit. Jaké potíže mohou vedra přinést?

Z přehřátí organismu může vzniknout úžeh, úpal, vyčerpání z horka nebo křeče.

Úžeh

K úžehu dochází v důsledku nadměrného slunění v kombinaci s vysokou teplotou. Úžeh vzniká po pobytu na slunci bez pokrývky hlavy a při špatném pitném režimu. Brzy se dostaví celková slabost, nevolnost, zvracení, zarudnutí pokožky až vznik puchýřů, teplota nad 38° C, zimnice. Příznaky se mohou dostavit ihned, nebo i se zpožděním.

Úpal

Úpal vzniká působením vysoké teploty na celý organismus a dochází tak k přehřátí. Člověk tedy nemusí být vystaven přímému slunci, ale k úpalu stačí vysoké teploty. Tělo se nedokáže ochlazovat pocením a selhává termoregulace. Často se tak stává v případech, kdy člověk málo pije a nedokáže vyprodukovat tolik potu, aby se ochladil. K úpalu může dojít i při pobytu v přehřátém autě, MHD nebo v kanceláři bez klimatizace. Příznaky jsou stejné jako u úžehu.

Křeče

Křeče se obvykle vyskytují v oblasti břicha a končetin. Mohou se objevit i při fyzické námaze. Je důležité doplňovat tekutiny, zejména vodu, ovocné šťávy nebo iontové nápoje. Od křečí ve svalech si můžete ulevit tak, že sval nejprve pevně stlačíte a po uvolnění ho jemně promasírujete.

Vyčerpání z horka

Vyčerpání je reakcí organismu na velkou ztrátu tekutin a soli během pocení. Vyčerpání se projevuje pocením, bledostí, únavou, slabostí, zvracením, omdléváním a závratěmi.

Jak se chránit před přehřátím organismu?

Dodržujte pitní režim, který je velmi důležitý pro ochlazování organismu, aby vás nebolela hlava. Omezte alkoholické nápoje a sytá jídla. Sprchujte se vlažnou vodou několikrát během dne. Vyhýbejte se pobytu venku mezi 11 +ž 14 hodinou, ve velkých vedrech zvolte nějaké chladné místo, noste vzdušný světlý oděv.

TIP: Pořiďte si sprchový gel, který vás bude chladit a ochraňovat před přehřátím.

Naši pacienti používají sprchový gel LETNÍ OSVĚŽENÍ: Hanak’s Homeopathy Zelený čaj sprchový gel 100ml

Jak sprchový gel pomáhá našim pacientům?

Každé léto jsem byla často zpocená. Pracuji v daňové kanceláři a během pracovní doby jsem vystřídala 3-4 halenky. Pak jsem doma prala, žehlila… a tak stále dokola. Pocení mě velmi obtěžovalo nejenom v práci, ale také doma. Teď se ráno osprchuji gelem, vezmu si ho do práce – tam opláchnu jen dekolt a trochu obličej a je mě výborně. Gel se zeleným čajem mi mooooc pomáhá. Je pro mě záchranou před potem, vedrem, horkem. Děkuji Ilona Kubíčková

Dříve jsme používali od vás sprchový Aquaminerals pro zchlazení organismu, nyní máme zelený čaj a nedokážeme se doma domluvit, který z nich je vlastně lepší. Manželka má raději zelený čaj, já zase modrý Aquaminerál…někdy si je střídáme, ale vždy nás ochladí a to nám jde. V horkém létě je to naše záchrana. Zdraví Jedličkovi

Když jsem dříve používala sprchové gely z drogerie, mohla jsem se sprchovat stále. Někdy jsem vyšla ze sprchy a hned mi bylo opět vedro. Po sprchovém gelu Zelený čaj od vás mi příjemný chladivý pocit vydrží dlouho. V létě používám jen sprchový gel od vás a v zimě ten na zahřátí. Jsem velmi spokojená a srdečně všem doporučuji. Jana Kudláčková

Ako sa mám poďakovat za tak skvelé gelíky? Jednoducho ďakujem za všetko, je to od vás vždy úžasné! Margita H.z Trenčína

Zakladatelka Hanak's Homeopathy help(1991), profesionální členka Slovenské komory homeopatů

S čím vám mohu pomoci?

Poradna zdarma na telefonu 722 714 001 každý pracovní den od 9.00 - 14.00 hod.

Rychlá on-line poradna zdarma

Dávám tímto výslovný souhlas se zpracováním osobních údajů dle zásad pro ochranu osobních údajů

Tel. konzultace nebo osobně 

  • Poradna zdarma na tel. 722 714 001
  • Vyberte si vhodný termín pro vaši osobní schůzku (homeopatická prohlídka) či on-line telefonickou poradnu
  • V uvedeném čase se vám budu osobně věnovat v Kyjově, nebo vám zavolám
Komentáře