Jak se vypořádat se starostmi?

Někdy se daří a vše jde v pohodě, jindy jakoby z ničeho nic na nás padnou starosti. Hlavu máme plnou starostí a ne a ne najít v duši klid a pohodu.

Jako bychom se najednou odpojili od radosti, štěstí a pohody a napojili se na zcela jinou stanici plnou negací.

To se stává velmi často a to i v případě, že velmi dbáme o duševní hygienu. Jakoby nás něco zasáhne. Přeletí kolem nás černý mrak a naše pocity jsou zcela negativní.

Není divu, že v homeopatii se nejvíce mluví o těchto negativních stavech mysli, především o strachu, který je hlavní příčinou našich starostí.

Takže ať se nám to líbí nebo ne, musíme uznat, že přestože se cítíme silní, uvnitř nás je vždy ukryt nějaký ten strach, který umí propuknout a zatočit s námi.

A jaké strachy můžeme mít?

Světe div se, ale je jich skutečně až příliš. Máme strachy o sebe, o své nejbližší, ale také že něco vyjde tak jak si nepřejeme, nebo naopak nevyjde. Bojíme se ve škole před tabulí, ale také veřejného vystupování. Máme strach že se rozpláčeme, nebo že nezvládneme práci, život, bojíme se bolesti, zubařů, pavouků, nebezpečí, nemoci, nepříjemných zpráv, infekce, jehel, nehody, ztráty sebekontroly, agrese, selhání, smrti, samoty, strádání, ztráty smyslů, hněvu, neúspěchu, ale někdy také úspěchu, společnosti, námahy, zla a dalších sto padesáti různých věcí, které třeba ani pořádně neznáme a přesto se jich bojíme a děláme si starosti.

Jak si nedělat starosti?

Uvědomit si, že si děláme starosti díky strachu a pokusit se mrknout se na strach, zda je skutečně oprávněný, nebo je to jen takové bububu, co jsme si přinesli s sebou domů zvenčí. Je to náš vlastní strach? Skutečně se musíme něčeho obávat? Nebo případně co nejhoršího se nám může stát?

Jsou to naše vlastní strachy?

Pokud zjistíme, že to nejsou naše strachy, nemusíme si dělat starosti. Stačí, když si posílíme svou vlastní auru, aby na nás starosti a strachy jiných lidí nepřecházely. Pak jsem ve své vlastní energii a necloumají s námi obavy a strachy jiných lidí.

V případě, že se jedná o naše vlastní strachy, budeme pátrat dále. Co je příčina našich starostí, aneb čeho nejhoršího se bojíme. Co nejhoršího se nám může stát?

Je to upozornění na nějakou situaci?

Pokud zjistíme, že je náš strach skutečný a oprávněný, většinou zjistíme, že nás strach upozorňuje na nějakou situaci, kterou budeme muset řešit, ať se nám to líbí, nebo ne. Pak je dobré mít opět po ruce ta správná homeopatika na posílení, která nám dodají sílu a odvahu k vyřešení mnohdy velmi složitých životních situací.

Ale od toho je tu homeopatie, které disponuje stovkami různých homeopatik pro posílení, proti sto padesáti různým strachům a pro zvládnutí všemožných životních překážek či zkoušek.  V chytré homeopatii si můžeme vybrat to, co právě potřebujeme, abychom si nedělali starosti a cítili se bezpečně.

No a když nevíte co si vybrat, sdělte svůj problém – pište, raďte se, ptejte se. Nejlepším řešením není totiž jen zakoupit nějaký hodně propagovaný homeopatický lék v lékárně, ale sdělit své vlastní pocity, najít se, rozluštit tu hádanku proč si děláte starosti a co vám osobně pomůže.

On-line rezervace pro KONZULTACI zdarma

Vyberte si termín pro tel. konzultaci zdarma. Zavolám vám. 

Věra Hanáková, LL.M. & MBA, SKH 

Profesionální členka Slovenské komory homeopatů
Registrovaná homeopatka SKH
Zakladatelka Hanak's Homeopathy help