Co když se nechci v létě potit? Co pomáhá proti pocení?

Ajaj, opět horko jako v létě. Teploty + 25 a více. Tělo mám celé rozpálené, hlava hoří horkem, vlasy mám mokré, jako kdybych právě vyšla z bazénu, nebo si užívala léta na plážovém lehátku. Máme jedno také doma na chalupě, říkáme mu Saturnin. Je přímo jako ze stejnojmenného humoristického zfilmovaného románu Zdeňka Jirotky.

Co pomáhá proti pocení?

LETNÍ OSVĚŽENÍ -SPRCHOVÝ GEL

První myšlenku mám. Dám si hodně studenou limonádu. To také udělám. Vytáhnu své oblíbené limo a zažívám pocit ochlazení. Vypiji celou sklenici najednou a je mi fajn.

Ale jen chviličku, než se potím ještě víc. No jistě, tělo ten ledový šok musí přece ohřát, a tak vedro nastává ještě větší.

Druhý pokus – možná ovoce. Jo, dobrý nápad. Dám si nějaký ten citrus – třeba mandarinku. Ta mi na okamžik pomůže, ale po chvíli je mi zase vedro. Tak dám si druhou, třetí či desátou?

Nedám, už mě to nebaví, vyzkouším spíše nějaký chladivý čaj. Třeba mátu. Máme ji na zahradě tento rok nádhernou.

Proč také ne, když prší třeba týden vkuse. Utrhnu lístky, vložím do limonády a užívám si ochlazení. To mi pomáhá fakt dobře.

Ale opět to má háček. Doma na zahradě je to ok. Ale potřebuji rychle odjet a už je problém.

Nestíhám si připravit chladivé mátové pití s sebou a navíc na cestách nechci moc pít, to pak myslím jen na toalety. Vezmu si sebou do kabelky jen to nejnutnější, nějaké malé fručko postačí. A jak se vychladím. Vyřeším to klimatizací, ale jakmile opustím chladný prostor, bude to zase šok pro organismus. A tak pustím klimatizaci jen tak na málo, vytáhnu z kabelky své tělové mléko Cannabis z letní edice.

Nanesu kapičku na spánky a raději i na dekolt, ať se komplexní homeopatické informace dostanou pokožkou do organismu a ochladí mne. To se daří, není to ihned, ale po chviličce je mi pohodlně. Přestávám se potit a mám také více energie, přestože jsou kolem lidi unaveni z horka. Ještě že tu svou lahvičku mám z minulého léta ve své letní kabelce.

Už se těším, jak ze sebe večer všechno smyji. Všechen ten smog ze silnic, prach z ovzduší, ale hlavně se těším na svůj sprchový gel, který jsem si také připravila pro ochlazení organismu. Říkám mu chladivý letní vítr. Je s aquaminerály, má krásnou modrou barvičku, voní jako letní moře a tak mě přímo vyzýval abych si do něj dala svá letní homeopatika proti pocení v horkém létě. Nebo že bych se ochladila zelenou lagunou? Uvidím, podle večerní nálady si vyberu ten sprchový gel, který mě víc upoutá.

A co udělám zítra? Raději to předem promyslím, abych byla v pohodě celý den. Připravím si letní košíček pro sebe a budu jej používat pro ochlazení v horkém létě, proti padání vlasů a psychickou pohodu. Půjdu na to chytře.

Bude to fajn, nebudu se potit a budu také v pohodě spát. Zmírním stres dnešní hektické doby, odstraním letní horkost jater, budu usínat jako miminko. Většinou spím do několika minut. Opět se mi budou doma smát, že jsem jako veverka. Ta údajně usne do několika sekund. Kdo ví?

Užijte si horka bez pocení.

Letní osvěžení – sprchový gel

IDEÁLNÍ SPRCHOVÝ GEL PRO LETNÍ OSVĚŽENÍ.

Umí zchladit organismus, což je obzvláště velmi příjemné za horkých letních dnů. Pomáhá tak proti nadměrnému pocení a přehřátí organismu. 

Tento sprchový gel Vás příjemně zchladí i v těch největších vedrech. Když sluníčko pálí, když trávíte čas v horkém prostředí.

Výborně Vás ochrání před přehřátím Vašeho organismu

Vnitřně Vás ochladí. Bude Vám příjemně, ačkoliv venku bude tropické horko, Vám bude příjemně.

Nebudete se nadměrně potit, nebude Vám nevolno z přehřátí, nebude Vás bolet hlava….

Skvělé pro děti, dospělé, těhotné a kojící ženy a seniory.

Zakladatelka Hanak's Homeopathy (1991), lektorka o-line kurzu HomeoDetox, odborná homeopatická poradkyně